Imprezy i uroczystości

Dzień Patrona Szkoły

0

W związku z Dniem Patrona naszej szkoły zapraszamy do zapoznania się z prezentacją, dotyczącą osoby Tadeusza Kościuszki.

Święto Narodowe Trzeciego Maja

0

3 maja obchodzimy święto narodowe, związane z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja. Zapraszamy do przeczytania dwóch prezentacji o tym wydarzeniu.

Klasy I – III

Klasy IV – VIII

„EKO MODA – TOP WTÓR 2020”

0

W dniu 14 stycznia w naszej szkole odbył się pokaz mody z surowców wtórnych „EKO MODA – TOP WTÓR 2020”.
Do podjęcia takiej inicjatywy skłonił nas fakt, iż zarówno w mediach jak i w życiu codziennym coraz częściej pojawia się temat ekologii, zmian klimatycznych oraz zanieczyszczenia środowiska. Naszym celem było zwrócenie szczególnej uwagi na problem odpadów czyli śmieci, które sami produkujemy. Niestety tylko kilka procent z nich poddawanych jest recyklingowi.
Uczniowie klas od 4 do 8 w ramach pokazu przygotowali stroje, wykorzystując właśnie odpady takie jak: kartony, worki foliowe, papier, stare płyty CD, opakowania po batonach, cukierkach czy etykiety z butelek po napojach.
Wykonane z tych odpadów stroje, profesjonalizm młodych modeli i modelek oraz wspaniała oprawa muzyczna sprawiły, iż wszyscy świetnie się bawili, a jednocześnie uzmysłowiliśmy sobie, że nie wszystko musi się od razu znaleźć na wysypisku. Można w sposób kreatywny i ciekawy wykorzystać wszystko to, co na co dzień wyrzucamy do śmieci.
Taki pokaz to doskonała okazja aby przypomnieć dzieciom i młodzieży o tym, jak ważna jest segregacja odpadów i jakie korzyści płyną z tego dla otaczającego nas środowiska.

Akademia świąteczna klas IV – VIII

0

We wtorek 17 grudnia odbyła się akademia świąteczna dla klas IV – VIII.

Po akademii jak co roku kolędowaliśmy na Przeglądzie Kolęd i Pastorałek.

 

Akademia świąteczna klas I – III

0

W poniedziałek 16 grudnia odbyła się akademia świąteczna klas I – III.

Akademia profilaktyczna

0

W dniu 3.12.2019 w naszej szkole odbyła się akademia profilaktyczna, skierowana do uczniów klas IV – VIII. Spektakl pod tytułem „Planety Nadziei” został przygotowany przez uczniów klasy VIIa. Opowiadał on historie błądzącego młodego człowieka, który czuje się samotny w świecie pełnym pokus oraz używek. W wyborze właściwej ścieżki wspierały go dobre wróżki, które ukazywały właściwe wyjście z sytuacji.  Uczniowie w sposób ciekawy przedstawili swoim kolegom i koleżankom, że sięganie po środki psychoaktywne nie jest dobrym rozwiązaniem w poszukiwaniu szczęścia. Po spektaklu odbyło się spotkanie z ratownikiem medycznym, który w bardzo ciekawy sposób przedstawił uczniom negatywne skutki przyjmowania dopalaczy, energetyków oraz środków psychoaktywnych.  Akademia profilaktyczna zakończyła się zadawaniem pytań do zaproszonego gościa oraz omówieniem plakatów, które dzięki zaangażowaniu uczniów mogą nieść pozytywne przesłanie na głównym korytarzu naszej placówki. 

Idź do góry