Osiągnięcia sportowe

Turniej szachowy Nowa Wieś 2020

0

9 marca reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Gminnym Turnieju Szachowym o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi. Nie udało nam się co prawda zdobyć żadnych wysokich miejsc, ale najważniejsza była sportowa, uczciwa rywalizacja, zdobyte doświadczenie i dobra zabawa.

OLIMPIADA MALUCHA

0

23.11.2019r. odbyły się zawody sportowe dla dzieci szkół podstawowych klas I – III pn.: „Olimpiada Malucha”. Podobnie jak w latach ubiegłych impreza sportowa rozgrywana była w dwóch etapach: eliminacje szkolne oraz finał zawodów. Zawody odbyły się w czterech  konkurencjach: bieg na 25m, bieg wahadłowy 4 x 15m, rzut piłką lekarską oraz skok w dal z miejsca. Po przeprowadzeniu w naszej placówce eliminacji szkolnych wytypowaliśmy po trzech chłopców i troje dziewcząt z danego rocznika, którzy reprezentowali naszą szkołę na finale zawodów w OSiR w Kętach. Celem zawodów było popularyzowanie i upowszechnianie sportu wśród dzieci. Uczennica z klasy IIa, Marta Matejko otrzymała medal, a ponadto każdy uczestnik zawodów otrzymał nagrodę za udział w rywalizacji.

QUIZ SPORTOWY

0

Ile metrów ma basen olimpijski? Kto został sportowcem roku 2018 w Polsce? Ile kół liczy flaga olimpijska? Na te i wiele innych pytań (w sumie 30) musiał odpowiedzieć każdy, kto wziął udział w szkolnym quizie sportowym. W naszej szkole wystartowało 9 osób z klas IV – VI i próbowało zmierzyć się z pytaniami z różnych dziedzin sportu.
Oto wyniki:
1: Tomasz Teda
2: Dominika Marczyńska
3: Emilia Janosz
4: Dominik Żydek
5: Emilia Stróżyńska
6: Patrycja Łysoń
7: Michał Bryzik
8: Nikola Niedziela
9: Kamila Glanowska

Gratulujemy!!!

Turniej Szachowy Nowa Wieś 2019

0

11 marca w szkole podstawowej w Nowej Wsi odbył się IV Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora SP w Nowej Wsi. Naszą szkołę reprezentował sześcioosobowy zespół w składzie: Konrad Futyma, Mateusz Nikiel, Patryk Gołdyn, Karol Teda, Maksymilian Narza i Wojciech Rydzoń. Turniej rozegrano systemem szwajcarskim – tempo gry 10 minut na partię dla jednego zawodnika na dystansie 5 rund w trzech kategoriach wiekowych.
Z całego naszego zespołu jedynie najmłodszemu zawodnikowi, Konradowi Futymie, udało się stanąć na podium. Zajął on 3 miejsce w kategorii klas I – III SP. Gratulujemy!

Gminne zawody w siatkówce chłopców

0

W gminnych zawodach siatkówki chłopców (rocznik 2005 – 2003), który w dniu 7.03 odbył się na hali kęckiego OSiR-u, wystartowało 5 drużyn z naszej gminy (ZSP Bulowice, PZ nr 11 w Kętach, SP 1 Kęty, SP 2 Kęty, SP 3 Kęty). Wszystkie drużyny grały ze sobą do 2 wygranych setów do 15 punktów (w 3 secie do 11 punktów). Nasi uczniowie po bardzo wyrównanych meczach z faworytami zawodów, odnieśli 2 zwycięstwa. Pozwoliło im to na zajęcie 3 miejsca.

Wyniki ZSP Bulowice:
ZSP Bulowice- SP 1 Kęty 2:0
ZSP Bulowice- PZ nr 11 Kęty 1:2
ZSP Bulowice- SP 3 Kęty 2:0
ZSP Bulowice- SP 2 Kęty 0:2
W naszej drużynie grali: Łukasz Siembab, Szymon Komendera, Dominik Kajor, Mateusz Sadlik, Gracjan Niedziela, Konrad Nowakowski, Patryk Adamus

Sukces Gracjana

0

Uczeń naszej szkoły, Gracjan Niedziela, odniósł duży sukces sportowy. Drużyna juniorów, której jest zawodnikiem, zdobyła wicemistrzostwo Polski. Szczegóły poniżej. Gratulujemy!

Juniorzy UMKS Wicemistrzami Małopolski 2019

Idź do góry