Gimnazjum

Główna kategoria postów powiązanych z Gimnazjum

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

0

W środę, 19 czerwca zakończyliśmy kolejny rok szkolny. W tym dniu pożegnaliśmy również nauczycieli, którzy zakończyli pracę w naszej szkole: panią Alicję Witas i panią Magdę Egeman.
Życzymy wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu.

Gala Talentów 2019

0

18 czerwca w naszej szkole odbyła się Gala Talentów. Była ona przygotowana przez wybitnych uczniów naszej szkoły. Na Gali uczniowie zaprezentowali swoje talenty i szukali odpowiedzi na pytanie: Jakie jest źródło talentu? Co składa się na jego rozwój?  Wynajęli nawet detektywa, aby pomógł im w tym poszukiwaniu 🙂 Każdy występ uczniów niósł wskazówkę, co składa się na istotę talentu. Aby talent się rozwijał musi być: radość i chęci, determinacja, precyzja, wytrwałość i cierpliwość, zaangażowanie i praca … – ale nie mielibyśmy talentów, gdyby nie zostały nam dane przez Boga. Na zakończenie Gali wszyscy uczniowie wytańczyli swoją wdzięczność dla Tego, od którego nasze talenty pochodzą. Życzymy wszystkim uczniom naszej szkoły, aby odkrywali swoje talenty i rozwijali je.

Gminny Konkurs Fizyczny o Puchar Dyrektora Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Bulowicach

0

4 czerwca, corocznym zwyczajem, odbył się w naszej szkole Gminny Konkurs Fizyczny. Uczniowie prezentowali najpierw przygotowane przez siebie niezwykle ciekawe doświadczenia fizyczne, a następnie rozwiązywali test składający się z 30 pytań. Poziom konkursu był bardzo wysoki, a jego celem, jak co roku, było propagowanie sympatii do fizyki – skądinąd mało lubianego  szkolnego przedmiotu. Nasi konkursowicze pokazali jednak, że fizykę da się lubić …
Drużynowo najlepsza okazała się grupa uczniów z Zespołu Szkolno – Gimnazjalnego nr 2 w Kętach w składzie:  Makary Grad, Karol Łanocha, Łukasz Puchała. W klasyfikacji indywidualnej w kategorii gimnazjum I miejsce zajął Łukasz Puchała (ZSG nr 2 Kęty), II miejsce: Szymon Moroń (ZSG nr 1 Kęty), III miejsce: Konrad Jura (ZSP Bulowice). W szkole podstawowej najlepszy okazał się Karol Łanocha (ZSG nr 2 Kęty); miejsce II przypadło Kryspinowi Kucha (ZSG nr 1 Kęty), a na trzeciej pozycji ex aequo: Miłosz Łukasik (SP Malec) oraz Piotr Kolber (ZSP nr 3 Kęty).
Serdecznie gratulujemy!!! Zachęcamy do pogłębiania wiedzy fizycznej i oczywiście już teraz zapraszamy do Bulowic na następny konkurs!

Pokazy doświadczeń dla przedszkolaków oraz klas młodszych

0

5 czerwca uczniowie klasy trzeciej gimnazjum w składzie: Wiktor Fąferko, Konrad Jura, Dawid Jurzak, Mikołaj Stróżyński oraz Krzysztof Tomala zaprezentowali swoim młodszym kolegom niezwykle ciekawe doświadczenia fizyczne. Dostarczyli niesamowitych wrażeń swojej młodej publiczności, za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami!
Chłopakom, już prawie absolwentom naszej szkoły, życzymy, by nadal rozwijali swoje zainteresowania fizyką! Panowie, świat nauki leży u Waszych stóp!!! 

Sportowy Dzień Dziecka

0

31 maja Rada Rodziców przygotowała dla uczniów Sportowy Dzień Dziecka. Były kule bumper ball, wata cukrowa, popcorn, dmuchańce i inne atrakcje.

Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

0

30 kwietnia w naszej szkole odbyła się akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Idź do góry