Informacje

Gminny Konkurs Fizyczny o Puchar Dyrektora Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Bulowicach

0

4 czerwca, corocznym zwyczajem, odbył się w naszej szkole Gminny Konkurs Fizyczny. Uczniowie prezentowali najpierw przygotowane przez siebie niezwykle ciekawe doświadczenia fizyczne, a następnie rozwiązywali test składający się z 30 pytań. Poziom konkursu był bardzo wysoki, a jego celem, jak co roku, było propagowanie sympatii do fizyki – skądinąd mało lubianego  szkolnego przedmiotu. Nasi konkursowicze pokazali jednak, że fizykę da się lubić …
Drużynowo najlepsza okazała się grupa uczniów z Zespołu Szkolno – Gimnazjalnego nr 2 w Kętach w składzie:  Makary Grad, Karol Łanocha, Łukasz Puchała. W klasyfikacji indywidualnej w kategorii gimnazjum I miejsce zajął Łukasz Puchała (ZSG nr 2 Kęty), II miejsce: Szymon Moroń (ZSG nr 1 Kęty), III miejsce: Konrad Jura (ZSP Bulowice). W szkole podstawowej najlepszy okazał się Karol Łanocha (ZSG nr 2 Kęty); miejsce II przypadło Kryspinowi Kucha (ZSG nr 1 Kęty), a na trzeciej pozycji ex aequo: Miłosz Łukasik (SP Malec) oraz Piotr Kolber (ZSP nr 3 Kęty).
Serdecznie gratulujemy!!! Zachęcamy do pogłębiania wiedzy fizycznej i oczywiście już teraz zapraszamy do Bulowic na następny konkurs!

Pokazy doświadczeń dla przedszkolaków oraz klas młodszych

0

5 czerwca uczniowie klasy trzeciej gimnazjum w składzie: Wiktor Fąferko, Konrad Jura, Dawid Jurzak, Mikołaj Stróżyński oraz Krzysztof Tomala zaprezentowali swoim młodszym kolegom niezwykle ciekawe doświadczenia fizyczne. Dostarczyli niesamowitych wrażeń swojej młodej publiczności, za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami!
Chłopakom, już prawie absolwentom naszej szkoły, życzymy, by nadal rozwijali swoje zainteresowania fizyką! Panowie, świat nauki leży u Waszych stóp!!! 

Sportowy Dzień Dziecka

0

31 maja Rada Rodziców przygotowała dla uczniów Sportowy Dzień Dziecka. Były kule bumper ball, wata cukrowa, popcorn, dmuchańce i inne atrakcje.

Ważna informacja dla uczniów klas III gimnazjum oraz klas 8 szkoły podstawowej

0

Informacja dla uczniów klas III gimnazjum, klas 8 szkoły podstawowej oraz ich rodziców, przesłana przez panią Barbarę Nowak – Małopolską Kurator Oświaty. Ulotka w poniższym załączniku zawiera:

– Nowy System Edukacji
– Kształcenie w liceach, technikach i szkołach branżowych
– Jak będzie wyglądać rekrutacja?
– Kryteria rekrutacji

Informacja

Sukces naszych uczniów w Konkursie o Puchar Dyrektora V Liceum Ogólnokształcącego w Bielsku – Białej

0

Dwójka naszych uczniów: Magdalena Niedziela z klasy 3A oraz Mateusz Bakalarski z klasy 8B awansowali do finału Konkursu o Puchar Dyrektora V Liceum Ogólnokształcącego w Bielsku – Białej. Jest to niezwykle prestiżowy konkurs matematyczny, w którym udział biorą uczniowie z całej Polski. Zapraszamy do zmierzenia się z zadankami ze wszystkich poprzednich edycji dostępnymi na stronie http://puchar.lo5.bielsko.pl/zadania
Magdalenie i Mateuszowi serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w finale.

Boże Narodzenie 2018

0

Idź do góry