W dniu 3.06.2015r. klasy trzecie naszej szkoły wybrały się do Gminnej Biblioteki Publicznej w Kętach z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Głośnego Czytania Dzieciom w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. Nasi uczniowie wysłuchali książki F. Simon pt ”Koszmarny Karolek czyta książkę” przeczytanej przez Wojtka Kubickiego, tegorocznego maturzystę i wolontariusza. Następnie czytali wiersze Juliana Tuwima i Jana Brzechwy, a także rozwiązali trudną matematyczną zagadkę. Po zajęciach uczniowie zwiedzili oddział dla dzieci, „buszując” między półkami biblioteki. Po pełnej humoru wizycie w bibliotece przyszedł czas na poważne zwiedzania kęckiego muzeum i wysłuchanie opowieści o początkach miasta i gminy Kęty oraz o życiu mieszkańców naszej gminy w dawnych czasach.
Więcej o akcji Cała Polska Czyta Dzieciom: http://www.calapolskaczytadzieciom.pl/