Archiwum Przedszkolne 2011/2012

1.09 – Rozpoczęcie roku szkolnego

Witamy wszystkie Dzieci i Rodziców w Roku Szkolnym 2011/2012.

Pójście do przedszkola to pierwszy krok do samodzielności dziecka. To okazja do nawiązania niejednokrotnie pierwszych kontaktów rówieśniczych, nabycia swobody w kontaktach z dorosłymi. Przede wszystkim jednak to okazja do wspaniałej zabawy.

Wszystkim naszym przedszkolakom życzymy niezapomnianych wrażeń i cudownych chwil w przedszkolu.

Udanego roku szkolnego 2011/2012 !!!

„Do przedszkola przychodzimy,

mamy bardzo dziarskie miny

bo kolegów dobrych mamy,

których pięknie przywitamy”

*** *** *** *** *** *** *** *** *** ***

24.09 – Powitanie jesieni

„Idzie lasem Pani Jesień,

 jarzębinę w koszu niesie…”

W pierwszy dzień astronomicznej jesieni Grupa Delfinków wykonała kolorowe liście i umieściła je na wstążce, a następnie przy śpiewie jesiennych piosenek rozwiesiła napisy witające nową porę roku na drzewach przy budynku szkoły.

Grupa Smerfów, Krasnoludków oraz Gumisiów wybrała się w tym dniu na spacer w poszukiwaniu Pani Jesieni. Dzieci obserwowały jesienne listki, zbierały jesienne dary: orzechy oraz żołędzie  a po powrocie do przedszkola czekała ich pyszna niespodzianka w postaci soczystych gruszek i jabłek.

*** *** *** *** *** *** *** *** *** ***

6.10 – Pomarańczowy dzień w grupie Delfinków

Grupa Delfinków podczas przerabiania tematyki „Warzywa smaczne i zdrowe” zorganizowała POMARAŃCZOWY DZIEŃ – dzieci i pani w pomarańczowych ubraniach uczestniczyły w konkursie „Chrupania marchewki”. Zwycięzcy otrzymali emblemat z marchewką.

*** *** *** *** *** *** *** *** *** ***

7.10 – Żółty dzień w grupie Gumisiów

Żółty to jeden z najcieplejszych kolorów. Dzieci zapytane, co dla nich oznacza kolor żółty, odpowiadały: słońce, siła, radość, uśmiech.

Te skojarzenia były inspiracją do zabaw podczas ŻÓŁTEGO DNIA . W tym dniu każdy kto tylko mógł miał na sobie coś żółtego. Zabawę rozpoczęły znane wszystkim „Kaczuchy”, i dzieci i pani wesoło kłapali dzióbkami (paluszki), skrzydełkami i kręcili kuperkami. Nie zabrakło konkursów, zagadek, pląsów i innych tańców. Na zakończenie dzieci wypiły magiczny eliksir przyrządzony z przyniesionych przez nie żółtych owoców.

*** *** *** *** *** *** *** *** *** ***

21.10 – Wyjazd do Teatru Banialuka na przedstawienie „Calineczka”

Grupa Smerfów i Gumisiów wybrała się na przedstawienie do Teatru Banialuka w Bielsku- Białej na przedstawienie „Calineczka”. Aktorzy spisali się na medal potrafili rozbawić publiczność, która chętnie wraz z aktorami śpiewała i klaskała.. Dzieci zachwyciła wesoła aranżacja oraz niebanalne kostiumy.

Przedstawienie ogromnie podobało się dzieciom, oraz miało bardzo pozytywne walory wychowawcze. Bajka ta ukazuje, że piękno zewnętrzne nie zawsze jest korzystne dla człowieka i niekiedy przysparza cierpień. Calineczka była piękna nie tylko zewnętrznie. Miała dobre serce i stać ją było na bezinteresowną pomoc. Bajka kończy się szczęśliwie i jak to w bajkach bywa dobro zawsze zwycięża.

*** *** *** *** *** *** *** *** *** ***

25.10 – Pasowanie na Przedszkolaka

Pasowania nadszedł czas… Tego dnia nasi milusińscy z wszystkich grup ubrani na galowo pięknie śpiewali i tańczyli zachwycając rodziców i zebranych gości. Punktem kulminacyjnym było pasowanie przez panią Dyrektor oraz wręczenie dyplomu. Dotknięcie zaczarowanego ołówka zamieniło wszystkie dzieci w prawdziwych przedszkolaków.

W tym dniu również wszystkie grupy oficjalnie otrzymały nowe nazwy:

Grupa maluszków, wych. Izabela Wojewodzic, Renata Dźwigoń, to od dzisiejszego dnia KRASNOLUDKI

Grupa średniaków, wych. Anna Klęczar, Renata Dźwigoń, to GUMISIE

Grupa starszaków, wych. Maria Matuszkiewicz, Marta Babik, to SMERFY

Grupa „O” wych. Urszula Mazgaj, to DELFINKI

Grupa „O” wych. Maria Kacorzyk, Marta Babik, to MISIACZKI.

*** *** *** *** *** *** *** *** *** ***

04.11 – Koncert Umuzykalniający

W piątek 4 listopada wszystkie przedszkolaki udały się do szkoły na Koncert Umuzykalniający. Muzycy, którzy od wielu lat towarzyszą dzieciom w odkrywaniu i poznawaniu świata dźwięków tym razem zaprezentowali popularne arie z oper oraz operetek. Koncertów słuchały wszystkie grupy przedszkolne, począwszy od maluszków. To najlepszy okres na zaprzyjaźnienie się z muzyką poważną. Dzieci są bardzo podekscytowane samym wydarzeniem. Jak widać, na piątkowym koncercie dzieci brały aktywny udział, nie było więc czasu na nudę.

*** *** *** *** *** *** *** *** *** ***

04.11 – Rozstrzygnięcie konkursu na tytuł gazetki przedszkolnej

Konkurs na tytuł gazetki przedszkolnej został rozstrzygnięty !!!

Laureatem został Wojtuś Bączek z grupy Gumisie, a nasza gazetka będzie nosiła tytuł „Bulowiaczek Przedszkolaczek”.

Wszyscy uczestnicy konkursu, a było ich aż dziewiętnaścioro, otrzymali upominki oraz wielkie brawa od wszystkich przedszkolaków.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i przygotowanie wspaniałych propozycji do naszego konkursu.

*** *** *** *** *** *** *** *** *** ***

10.11 – Gazetka przedszkolna „Bulowiaczek Przedszkolaczek” już w sprzedaży !!!

Drodzy rodzice już ukazał się pierwszy numer naszej przedszkolnej gazetki a w niej:

Kto pracuje w naszym przedszkolu???

Sprawy bieżące

Urodzinki, Urodzinki

Porady dla rodziców

Znane wiersze i piosenki

KONKURS !!!!!

Kolorowanka dla naszych milusińskich

Zachęcamy do zakupu.

 *** *** *** *** *** *** *** *** *** ***

10.11- Spotkanie z żołnierzami

W dniu dzisiejszym przedszkolaki miały niespodziewanych gości. Umundurowani i uzbrojeni mężczyźni zaciekawili wszystkie dzieci, które z zainteresowaniem słuchały gości. Wojskowi opowiedzieli maluchom o służbie w wojsku i odpowiadali na ich pytania. Niektóre były śmieszne i podchwytliwe. Bardzo dziękujemy panu Łukaszowi Frydel oraz panu Marcinowi Harężlak z 18 Batalionu Desantowo – Powietrznego za poświęcony czas i wspaniałe spotkanie, wszystkie dzieci z pewnością długo je zapamiętają.

 *** *** *** *** *** *** *** *** *** ***

15.11- Dzień Postaci z Bajek

W dniu dzisiejszym odbył się w naszym przedszkolu Dzień Postaci z Bajek. Oprócz kolorowych przebrań było dużo dobrej zabawy , muzyki i tańca. Było mnóstwo zagadek, konkursów i dobrej zabawy przy dźwiękach bajkowych melodii. Między innymi odbył się konkurs „Jaka to bajka?”, gdzie dzieci podawały tytuł bajki po usłyszanym fragmencie. Kolejno poszukiwano zaginionych przyjaciół takich bohaterów jak: Lolek, Smerfetka, Bob Budowniczy, Królewna Śnieżka, czy Kopciuszek. Na koniec w sali odbył się bal postaci z bajek, w które wcieliły się dzieci. Wszyscy bawili się znakomicie. Okazało się, że dzieci bardzo dobrze znają i lubią zarówno bajki literackie, jak i telewizyjne. Wszystkim Rodzicom dziękujemy za pomoc w przygotowaniu bajkowych strojów.

 *** *** *** *** *** *** *** *** *** ***

21.11- Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Jesienny obrazek”

W konkursie plastycznym na  „Jesienny obrazek” wzięło udział 27 dzieci , laureatką została Hania K. z grupy Misiaczki. Wszystkim uczestnikom gratulujemy ciekawych pomysłów, a Rodzicom dziękujemy za pomoc w wykonaniu prac oraz poświęcony czas.

 *** *** *** *** *** *** *** *** *** ***

29.11- Wyjazd do teatru Banialuka na przedstawienie „Kopciuszek”

Dnia 29 listopada dzieci  z grupy Misiaczki oraz Delfinki, wyjechały na  spektakl teatralny „Kopciuszek” wystawiany w teatrze „Banialuka” w Bielsku – Białej .

Inscenizacja tej nieśmiertelnej opowieści zrealizowana przez artystki młodego pokolenia: reżyserkę Ewę Piotrowską i scenografkę Annę Chadaj, łączy klasyczny urok z odniesieniami do współczesności.

Najmłodszych widzów oczarowały  okazałe i pełne przepychu kostiumy i dekoracje.

Prosta opowieść uczy zaś, że życie nie zawsze jest sprawiedliwe i często nas doświadcza, jednak jeśli nauczymy się radzić sobie z przeciwnościami losu i stawiać czoła wyzwaniom los i do nas się uśmiechnie.

Z połączenia cudowności baśni i magii teatru powstało widowisko, które nie tylko urzeka, ale i uczy, dzięki czemu na długo pozostanie w pamięci.

Tego samego dnia na terenie przedszkola wszystkie dzieci wzięły udział w sesji zdjęciowej, na którą zaproszona została firma fotograficzna.

 *** *** *** *** *** *** *** *** *** ***

06.12- św. Mikołaj w przedszkolu

„Co to, co to, co to? Kto to, kto to, kto to? Pan Mikołaj już się skrada …”

Dnia 6 grudnia  wszystkie oddziały naszego przedszkola odwiedził Święty Mikołaj obdarowując dzieci nowymi zabawkami przeznaczonymi do wspólnej zabawy.

 *** *** *** *** *** *** *** *** *** ***

07.12 -Spotkanie ze św. Mikołajem

W dniu 7 grudnia gościliśmy  ponownie św. Mikołaja na małej sali sportowej budynku szkolnego. Tam po obejrzeniu spektaklu teatralnego w wykonaniu aktorów teatru „Skrzat” dzieciaki z poszczególnych oddziałów jeszcze raz powitały długo oczekiwanego Gościa  piosenkami przygotowanymi na tą okazję. Dużo radości sprawiły naszym pociechom prezenty i łakocie, które otrzymały z rąk św. Mikołaja.

 *** *** *** *** *** *** *** *** *** ***

09.12 Kiermasz świąteczny, zebranie z rodzicami

W dniu 9 grudnia w budynku szkolnym odbyły się zebrania  wychowawczyń poszczególnych grup z rodzicami, które poprzedzone zostały krótkim spotkaniem z panią wicedyrektor i prelekcją  p. logopedy. Zebraniom towarzyszył kiermasz świąteczny, na którym rozprowadzane zostały  ręcznie wykonane dekoracje, stroiki, ozdoby świąteczne i smaczne ciasta upieczone przez Rodziców. Wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego kiermaszu, bardzo serdecznie dziękujemy.

 *** *** *** *** *** *** *** *** *** ***

22.12 Wigilia w przedszkolu

W tym wyjątkowym dniu dzieci wraz z wychowawczyniami zebrały się w jednej sali. Atmosferę świąteczną umilił śpiew kolęd i pastorałek śpiewanych przez wszystkie dzieci. Później dzieliliśmy się opłatkiem, życząc sobie nawzajem wszelkiej pomyślności i Radosnych Świąt. Tradycji stało się zadość, że po życzeniach wszyscy wspólnie zasiedli do stołów, na których dzięki  wspaniałej pracy pań kucharek nie brakowało słodkości i świątecznych przysmaków. Wierzymy, że wspólne świętowanie przyczyniło się do kultywowania typowo polskich tradycji i było miłym wstępem do przeżywania Świąt Narodzenia Pańskiego.

*** *** *** *** *** *** *** *** *** ***

19.01 Dzień Babci i Dziadka

Tuż po Nowym Roku Dzieci z wszystkich oddziałów naszego przedszkola wraz z wychowawczyniami rozpoczęły intensywne przygotowania do uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka.

W dniu 19.01 z okazji „Dnia Babci i Dziadka” dzieci z wszystkich oddziałów przedszkolnych wystawiły dla swoich kochanych Dziadków „Jasełka”.

Przedszkolaki już od samego rana z niecierpliwością czekały na zaproszonych gości. Licznie przybyłe Babcie i Dziadkowie mieli okazję podziwiać swoje pociechy w specjalnie przygotowanym dla nich programie artystycznym.

Niejednej babci i dziadkowi łezka zakręciła się w oku. To była naprawdę wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

W przepięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze, dzieci bardzo przeżywały występ, ale swoje role odegrały wspaniale.

Była Maryja z Józefem i Dzieciątkiem, pastuszkowie przynoszący swe dary do szopki, górale, dzieci z różnych kontynentów, Aniołowie oraz Trzej Królowie z darami, którzy mimo zaledwie kilku lat nie utracili nic ze swego majestatu.

Mali aktorzy we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale. Przedstawienie było wyjątkowe! Wnukowie zaprosiły babcie i dziadków do wspólnego kolędowania, złożyły życzenia, a w podziękowaniu za wspólne chwile obdarowały swoich ukochanych Dziadków słodkimi piernikami. Do życzeń składanych Babciom i Dziadkom przez ich pociechy dołączyli się także nauczyciele i Dyrekcja placówki.

Dziękujemy serdecznie Rodzicom za pomoc w przygotowanie strojów, rekwizytów i upieczenie ciast.

*** *** *** *** *** *** *** *** *** ***

IV Edycja programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury”

Nasze przedszkole przystąpiło do IV edycji programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. W związku z powyższym wkrótce zostanie zorganizowany „Kubusiowy Dzień” pełen atrakcji.

 *** *** *** *** *** *** *** *** *** ***

Dochód z gazetki „BULOWIACZEK PRZEDSZKOLACZEK”

Dzięki zainteresowaniu rodziców naszą gazetką dochód z jej sprzedaży mogliśmy przeznaczyć na zakup nowych książeczek, puzzli i przyborów do rysowania dla poszczególnych oddziałów:

Grupa „KRASNALE” otrzymała: 4 zestawy puzzli firmy „Wader” i książkę „Opowiastki z zagrody”;

„SMERFY”: 2 szablony rysunkowe oraz książki: Seria dla ciekawych świata – „Tajemnice zwierząt” i „Wielka księga wierszy”;

 „GUMISIE”: 2 szablony rysunkowe, książki: „Magiczne bajki” i z Serii dla ciekawych świata „Tajemnice przyrody”;

„MISIE”: 3 szablony rysunkowe i kolejne tomy książek z Serii dla ciekawych świata: „Tajemnice życia”, oraz „Bajki naszego dzieciństwa”;

„DELFINKI”: książki: „Moje ukochane baśnie” oraz z Serii dla ciekawych świata: „Tajemnice Ziemi”. Ponadto każda z grup została dodatkowo wyposażona w nowe nakrycia stolików chroniące przed zabrudzeniem podczas wykonywania prac plastycznych. DZIĘKUJEMY

*** *** *** *** *** *** *** *** *** ***

1.02 Bal Karnawałowy

W naszym przedszkolu już od lat organizowany jest w okresie karnawału „Bal przebierańców”.

Dzieci z wielką niecierpliwością czekały na bal. W tym długo oczekiwanym dniu duża sala gimnastyczna pięknie przystrojona balonami i serpentynami zapełniła się dziećmi. Na parkiecie królowały biedronki, księżniczki, wróżki, kowboje i inne postacie z bajek i filmów. Dzieci wspaniale bawiły się przy dźwiękach muzyki. Korowody, kółeczka, konkursy prowadzone przez wodzireja nie pozwalały nikomu na nudę. Wspaniałą pamiątką z balu będą zdjęcia dzieci w kostiumach.

*** *** *** *** *** *** *** *** *** ***

1. 03 XXXI Olimpiada Przedszkolna

Niezmiernie miło mi ogłosić fakt, że w dniu pierwszego marca uczestniczyliśmy w II etapie XXXI Olimpiady Przedszkolnej pt. „Bajkowa muzyka”. To wyjątkowe wydarzenie odbyło się w Domu Kultury w Kętach. W Olimpiadzie udział wzięło ośmioro dzieci z oddziału „Smerfy”. Dzieci śpiewały piosenkę pt. „Rozejrzyj się za smerfem”. Nasi milusińscy nie tylko pięknie śpiewali,  tańczyli i świetnie się przy tym bawili, ale również wyglądali  smerfastycznie. Oczywiście nie mogło zabraknąć również smerfetki.

*** *** *** *** *** *** *** *** *** ***

20.03. Spektakl teatralny pt. „Barankowy gaik” w wykonaniu aktorów z Teatru Banasiów z Warszawy

Starsze przedszkolaki udały się w dniu dzisiejszym do DK w Kętach na przedstawienie teatralne pt. „Barankowy gaik”. Dzieci z wielką ciekawością śledziły losy sprytnej Marzanny, która  próbowała przedłużyć swój żywot. Ale jękliwy Obłocznik, dźwigający chmury, pędził ją z miejsca na miejsce strasząc gradem i piorunami. Jednak dopiero Dziewanna zwycięża Marzannę. Nadszedł czas Wielkich Porządków. Czas Wiosny i Wielkanocy. Narodziło się nowe życie. Przez świat wędrował mały Baranek i Bożatek. Bożatek to najmądrzejszy skrzat. Wszystko wie, wszystkich zna i jest kopalnią anegdot, przysłów i mądrości ludowych.

Kolorowa dekoracja i kostiumy, przebojowe piosenki sprawiły, że wszystkie dzieci wspaniale się bawiły.

*** *** *** *** *** *** *** *** *** ***

21.03. Powitanie wiosny

Dzisiaj w naszym przedszkolu jak co roku odbyło się święto „Pierwszego Dnia Wiosny”, do którego dzieci przygotowywały się już od kilku dni. Zrobiły porządki w kącikach przyrody, posadziły cebulki tulipanów, rzeżuchę, fasolę oraz zieloną pietruszkę.

W ten wyjątkowy dzień Przedszkolaki o godz. 9.30 wybrały się w kolorowym, wiosennym korowodzie nad pobliską rzekę niosąc  „Marzannę” oraz powitalny transparent dla Pani Wiosny. Piosenkami oraz wierszami pożegnały zimę i powitały długo oczekiwaną wiosnę. A ponieważ nasze przedszkolaki to mali ekolodzy i wiedzą, że rzeki nie można zaśmiecać nawet w tak wyjątkowym dniu jak Pierwszy Dzień Wiosny, to postanowiły, że Marzannę zabiorą z powrotem do przedszkola i umieszczą w kąciku przyrody.

I tak oto z „Zielonym Gaikiem” wszystkie dzieci wróciły do przedszkola, niosąc wszystkim wesołą wiadomość o nadejściu WIOSNY.

*** *** *** *** *** *** *** *** *** ***

28.03. Konkurs recytatorski „Zwierzęta w wierszu”

Dnia 28 marca odbył się przedszkolny konkurs recytatorski o ciekawej tematyce – „Zwierzęta w wierszu”. W konkursie wzięli udział przedstawiciele wszystkich pięciu oddziałów. I miejsce zajął Bartosz Kuźma z grupy Delfinki, II miejsce zajął Karol Teda z grupy Delfinki, a miejsce III zajął Adam Królicki z grupy Gumisie.  Zwycięzcy oraz wszyscy uczestnicy nagrodzeni zostali  dyplomami i drobnymi upominkami. Rodzicom dziękujemy za okazaną pomoc w przygotowaniu dzieciaków do tego konkursu. Dziękujemy za udział i gratulujemy wszystkim uczestnikom.

 *** *** *** *** *** *** *** *** *** ***

Rozstrzygnięcie konkursu „Wielkanocna pisanka”

W konkursie plastycznym „Wielkanocna pisanka” ogłoszonym w gazetce przedszkolnej „Bulowiaczek” wzięło udział dziewięcioro dzieci. Laureatką została Dominiczka M. z oddziału Gumisie. Gratulujemy pomysłów i zachęcamy do licznego udziału w kolejnych konkursach.

 *** *** *** *** *** *** *** *** *** ***

Rozstrzygnięcie konkursu „Wielkanocna palma”

W okresie przedświątecznym zorganizowany został konkurs na palmę wielkanocną. Laureatem został Maciej B. z grupy „Smerfy”.  Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w naszym konkursie, a  rodzicom za okazaną pomoc.

 *** *** *** *** *** *** *** *** *** ***

Rozstrzygnięcie konkursu na „Bajkową kukiełkę”

W konkursie na „Bajkową kukiełkę” ogłoszonym w naszym przedszkolnym pisemku wzięło udział dziewięcioro dzieci. Zwyciężyła Wiktoria K. z grupy Misie. Wszystkie kukiełki wykonane zostały dużym nakładem pracy – niezwykle barwne i pomysłowe zasługują na wyróżnienie. Serdecznie dziękujemy rodzicom którzy aktywnie włączyli się w tworzenie tych niepowtarzalnych kukiełek.

 *** *** *** *** *** *** *** *** *** ***

Dochód z gazetki „BULOWIACZEK PRZEDSZKOLACZEK”

Dzięki zainteresowaniu Rodziców naszą gazetką dochód z jej sprzedaży mogliśmy przeznaczyć na zakup nowych zabawek do piaskownicy. DZIĘKUJEMY!!!

 *** *** *** *** *** *** *** *** *** ***

18.04.  Zwiedzanie wystawy starych sprzętów

W dniu 18 kwietnia Dzieciaki z naszego przedszkola zwiedziły wystawę starych sprzętów pod tytułem „Każdy dzień jest podróżą przez historię”, zorganizowaną przez uczennice naszego gimnazjum pod kierownictwem pani Renaty Martyniak. Wystawa miała miejsce na terenie budynku szkolnego i była zwieńczeniem realizowanego projektu gimnazjalnego.

 *** *** *** *** *** *** *** *** *** ***

26.04.  Występy taneczne w DK w Kętach pt. „Wiosenny Krakowiaczek”

W dniu 26.04.2012 w DK w Kętach odbył się koncert pt. „Wiosenny Krakowiaczek„, podczas którego mali tancerze z okolicznych przedszkoli zaprezentowali krótkie suity ludowe. Nasze starsze przedszkolaki zaprezentowały taniec „Krakowiak”, pod kierunkiem p. Urszuli Mazgaj oraz p. Anny Kuczmierczyk.

Występ był wspaniały!!! Nasi tancerze włożyli wiele pracy i czasu w przygotowanie się do tego występu, ale ich trud się opłacił. Licznie przybyli rodzice byli bardzo wzruszeni podziwiając swoje pociechy na scenie.

*** *** *** *** *** *** *** *** *** ***

1. 06. Dzień Dziecka

W dniu 01.06.2012r dzieci z oddziału „Misie”, „Smerfy”, „Delfinki” oraz „Gumisie” swoje święto obchodziły bardzo wesoło. Rozpoczęliśmy licznymi zabawi w grupach przedszkolnych a następnie udaliśmy się na wycieczkę do 18 Batalionu Powietrznodesantowego w Bielsku-Białej. Nawet pogoda zrobiła prezent naszym milusińskim i przestał padać deszcz. Już na początku wycieczki przedszkolaki mogły sprawdzić swoje umiejętności zręcznościowe i wzieły udział w „Torze przeszkód Komandosa”, każdy z uczestników otrzymał dyplom Komandosa. Wśród licznych atrakcji dzieci mogły między innymi jeździć wojskowymi samochodami, przymierzyć spadochrony oraz zobaczyć sprzęt na wyposażeniu 18 Batalionu, Żandarmerii Wojskowej, Policji, Straży Pożarnej i GOPR. Dzieci bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyły w programie przygotowanym przez żołnierzy. W drodze powrotnej emocje dały się we znaki i nasi najmłodsi zasnęli w autokarze. A więc śmiało można powiedzieć, że impreza udała się.

*** *** *** *** *** *** *** *** *** ***

Idź do góry